It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?
Yeni Ön Sipariş

BULLET YÜZ TANIMA ATEŞ ÖLÇER CİHAZI NEDİR ?

Yüz tanıma, kişinin yüzünü otomatik olarak algılayan ve analiz eden bilgisayar tabanlı bir güvenlik sistemidir. Bu sistem en az düzeyde hata çıkaran ve en hızlı biyometrik okuma yapan bir yöntemdir. Bu teknoloji ile şifre unutma, güvenlik ihlalleri, kart tanımlama gibi bir çok problem ortadan kalkıyor. Akıllı Yüz tanıma sistemleri, günümüzde tüm dünyada yaşanan Koronavirüs ile birlikte hijyenliğin önemini bir kez daha ortaya koydu. Günümüzde kullanılan parmak izi okuma sistemlerinin, kişinin cihaz ile teması sonrasında bakteri, mikrop ve koronavirüs salgın hastalığının yayılmasında önemli rol alabileceği endişesi sonrası günümüzün son teknoloji ile üretilmiş olan yüz tanıma sistemlerinin sağlık açısından da önem arz eden yeni özellikler eklenmesine sebep oldu.

 

Tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla birlikte, hastalığın belirtileri arasında tanımlanan yüksek vücut sıcaklığı, hastalığın bulaşıcı olma özelliği riskinden dolayı, yüz tanıma sistemlerinin sağlık ve tedbir amaçlı kullanılmasının da önünü açmıştır.

BULLET Yüz Tanıma Cihazımız, temassız bir şekilde vücut ısısını ölçerek, toplu çalışma ve yaşam alanlarında salgın hastalıkların yayılma riskini kontrol altına almak için tasarlanmış ve kurumların kullanımına hazır hale getirilmiştir.

Yüz tanıma sistemleri, birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ancak yoğun olarak kullanımı personel takibi yapmak olsa da aynı zamanda geçiş kontrolü sağlamak ve güvenlik önlemlerini üst sınıfa çıkarmak üzere tercih edilmektedir.

 

Yüz tanıma cihazının içerisine entegre edilen Termal, Infrared modülü sayesinde kişi cihaz ile temas etmeden vücut sıcaklığını ölçebilir ve yüksek ateş çıkması durumunda cihazın alarm ve Türkçe sesli uyarı vermesi ile anında risk taşıyan kişiye erken müdahale edilerek, salgın ya da virüsün yayılmasının önüne geçilebilir. 

YÜZ TANIMA SİSTEMİNİN ÇALIŞMA ŞEKLİ NASILDIR?

Yüz tanıma sistemleri kullanım alanlarına göre bir çok sektörde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Yüz tanıma ateş ölçer cihazımızın iki farklı çalışma modeli vardır, kullanım alanlarına göre;

 

  • YÜZ TANIMA VE VÜCUT SICAKLIK ÖLÇME ÖZELLİĞİ; Cihazın kayıt yapma veri kaydetme, saklama ve veri gönderme özelliği yoktur. ( Görüntü, Resim, Ses, Kimlik bilgileri, Telefon kaydı, Adres vb.)

Cihaz bu özelliği sayesinde KVKK ( Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ) kapsamı dışında kalmaktadır.

 

  • YÜZ TANIMA, VÜCUT SICAKLIK ÖLÇME VE ACCESS KONTROL SİSTEMİ ÖZELLİĞİ

Cihaz yüz tanıma özelliği sayesinde ,temassız vücut ateş ölçme, temassız kapı, turnike, bariyer vb. geçişleri kontrol etme ve ayrıca personel, ziyaretçi takip etme özelliğine sahiptir. Yüz tanıma cihazına kişi ya da personel veri kaydının girilmesi ile tanımlı ve tanımsız geçişlere olanak sağlayarak geçiş önceliğini ve güvenliğini arttırmak mümkündür.

Cihazın Wi-Fi ve Network bağlantı özellikleri sayesinde yazılım programı aracılığı ile tüm kullanım fonksiyonları, kullanıcı tercihine göre ayarlanabilir ve tüm detaylar veri olarak saklanabilir.

Cihaz bu özelliği sayesinde KVKK ( 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ) kapsamındadır. 

Cihaz personel işe giriş-çıkış takip özelliği olarak kullanılacaksa, Personelin İmzalı beyanı alınarak veri girişi gerçekleştirilmelidir. 

BULLET Yüz Tanıma Termal Isı Ölçer Kullanım Alanları;

Hastane ve Sağlık  Kurumları

Akıllı Bina ve Siteler

Fabrikalar

Ofisler

Eğitim Kurumları

Kara / Deniz / Hava ve Demiryolu Ulaşım Merkezleri

Hasta Bakım ve Huzur evleri

Super Marketler

Otel & Konaklama Tesisleri

Alışveriş Merkezleri

Kamu Kurum ve Kuruluşları

Kafe / Restoran / Eğlence Merkezleri (Sinema, Tiyatro, Fuaye alanları)

Spor Salonları ve Spor Sahaları ( Stadyum, Salon vb.)

Toplu taşıma Araçları

Yurt ve Pansiyonlar

Özel ve Kamu Kurum yerleşkeleri vb. yerlerdeki giriş yerleri ve kapılarıdır.

Default
Markası Bullet

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yüz Tanıma Isı Ölçer

Ücretsiz Kargo

100TL ve Üzeri Alışverişler'de Geçerli

Stok Uyarısı

Ürünümüz Stok'da Kalmamıştır Sipariş Verdiğiniz Taktirde Ön Sipariş Olarak Alınacaktır

  • Görüntüleme: 2314
  • Marka: Bullet
  • Ürün Kodu: Yüz Tanıma Isı Ölçer
  • Stok Durumu: Ön Sipariş
  • $0,00
  • Vergiler Hariç: $0,00

Etiketler: Yüz Tanıma Isı Ölçer

Model Parameter DS-2TP31B-3AUF Handheld Thermography Camera ..
$0,00
Vergiler Hariç: $0,00
BULLET YÜZ TANIMA ATEŞ ÖLÇER CİHAZI NEDİR ? Yüz tanıma, kişinin yüzü..
$0,00
Vergiler Hariç: $0,00
DS-7632NI-K2 Teknik Özellikler Video / Ses Girişi İki Yönlü Ses Girişi:..
$700,00
Vergiler Hariç: $700,00